Колку криминалци шетаат слободни? МВР секој ден апси лица за издржување на затворски казни

t

Секојдневно од МВР објавуваат дека уапсиле крииналци за издржување на затворска казна, некогаш тоа е и апсење со асистенција на специјалните единици на МВР.

Денеска (11.02.2022) полициски службеници од СВР Велес – Одделение за внатрешни работи Кавадарци го лишиле од слобода Ш.Ј.(21). За него била распишана потерница со која се барал за издржување на казна затвор од траење од 7 години и 1 месец.


Ш.Ј. бил приведен во полициска станица по што ќе биде спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Штип за издржување на казната.

Прашањето е колку слободни криминалци има за МВР секојневно да има работа со апсење?

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

180 сообраќајни прекршоци во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Казнети 108 возачи во Скопје, 12 без…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Министерството за внатрешни…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…

На територија на град Скопје изречени се…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

(Видео) Како на филм: “Тигрите” ја спасуваа…

Денеска, (16.05.2022), во Полициски центар „Ѓорче Петров”,…