Колку криминалци шетаат слободни? МВР секој ден апси лица за издржување на затворски казни

t

Секојдневно од МВР објавуваат дека уапсиле крииналци за издржување на затворска казна, некогаш тоа е и апсење со асистенција на специјалните единици на МВР.

Денеска (11.02.2022) полициски службеници од СВР Велес – Одделение за внатрешни работи Кавадарци го лишиле од слобода Ш.Ј.(21). За него била распишана потерница со која се барал за издржување на казна затвор од траење од 7 години и 1 месец.

Ш.Ј. бил приведен во полициска станица по што ќе биде спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Штип за издржување на казната.

Прашањето е колку слободни криминалци има за МВР секојневно да има работа со апсење?

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Фотографии” од апсење на Трамп ги преплавија…

Социјалните мрежи ги преплавија лажни фотографии од…

Пронајден кокаин во вредност од 30.000 ЕВРА!…

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот,…

Приведен кичевчанец кај кого е пронајдена марихуана

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.Б.(36)…

Најкреативни затвореници во светот, МВР објави видео…

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна…

За првпат Европската регионална конференција на ИНТЕРПОЛ…

Владата ја разгледа и усвои и Информацијата…