Колони за влез во Македонија на ГП Богородица

t

Продолжениот викенд е на самиот крај, па сите кои беа на некое патување, сега се враќаат дома.

Токму затоа и има колони со возила на граничните премини, особено на ГП Богородица, за влез во Македонија.

Граѓани кои продолжениет викенд го минуваа во Грција велат дека за влез во Македонија се чека два часа на македонско-грчката граница.

На грчкиот дел од преминот се чека час и половина, додека задржувањето на „Богородица“ е околу половина час.

Покрај македонски, има српски, косовски и грчки возила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…