Колони на границите: Над 23 илјади возила влегле во Македонија во последните два дена

t

Десетици илјади возила влегле во Македонија преку граничните премини во последните два дена.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера и завчера за влез и излез од земјава се регистрирани вкупно 35.607 возила. Од нив 23.494 автомобили биле за влез, а 12.113 возила ја напуштиле државата, пренесува МКД.мк.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Само во Скопје kaзнети 165 возачи, фрчеa…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Короната коси: Во Македонија над 20 000…

Во текот на изминатите денови се бележат…

ВМРО-ДПМНЕ со трибина „Заштита на националните и…

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 11:00 часот во Палата…

Бугарија ги формираше работните групи за соработка…

Бугарската Влада ги формира работните групи за…

Во понеделник ќе се одлучува за скратување…

На почетокот на следната недела ќе биде…