Колони на границите: Над 23 илјади возила влегле во Македонија во последните два дена

t

Десетици илјади возила влегле во Македонија преку граничните премини во последните два дена.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера и завчера за влез и излез од земјава се регистрирани вкупно 35.607 возила. Од нив 23.494 автомобили биле за влез, а 12.113 возила ја напуштиле државата, пренесува МКД.мк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шестмина повредени во сообраќајка во скопска Кисела…

Синоќа околу 23 часот во скопската населба…

Пронајдена дрога, приведени две лица во Кавадарци

Претрес во Кавадарци, пронајдена дрога, приведени две…

30-дневен притвор за возачот на Палчо!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен…

ПРЕТЕПАН ЗАТВОРЕНИК во Идризово

На 06.12.2023 во 16.00 часот во СВР…

Народот го нокаутираше Мицкоски: “ГНАСЕН ЧОВЕК, КАКО…

Македонскиот народ не е ниту неук, ниту…