Објавено на:

Колумбија го избрка израелскиот амбасадор од земјата

t

Колумбија го избрка израелскиот амбасадор од земјата откако Израел ги прекина договорите за снабдување со оружје на Колумбија поради ставот и изјавите на претседателот на Колумбија кој за Израел беа премногу пропалестински.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ултиматум на Бајден до Нетанјаху: Сменете ја…

Американскиот претседател Џо Бајден во текот на…

Доналд Трамп му порача на Израел што…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека…

Блинкен бара брза и непристрасна истрага за…

Шефот на американската дипломатија, Ентони Блинкен, кој…

Тајмс оф Израел: 6 загинати во наводниот…

Сириските медиуми јавуваат за наводни израелски воздушни…

Од почетокот на војната во Газа, загинаа…

Министерството за здравство, кое е под контрола…