Коронавирусот дивее во Србија: Близу 8.000 новозаразени, 22 лица ги загубија животите

t

Во Србија во изминатите 24 часа со коронавирусот се заразиле уште 7.949 лица.

За 24 часа биле тестирани 23.278 лица. Од вчера до 15 часот евидентирани се уште 22 починати, а денеска на респиратор се приклучени 81 пациент.

Хоспитализирани се 2.221 пациент.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…

Србија ја бојкотира ЕУ: Нема да учествува…

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени…

Продолжува драмата во српската репрезентација: Влаховиќ демантира…

Српскиот репрезентативен напаѓач Душан Влаховиќ ги демантираше…

Српската “шљивовица” стана светско културно наследство

УНЕСКО ја запиша српската шљивовица на Репрезентативната…

Курти: Ако Србија реши да нè нападне,…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека не…