Објавено на:

Косовари направија хаос во Венеција- сакале наместо италијанското на да подигнат албанско знаме

t

Најмалку дваесет Албанци го блокираа плоштадот Корсо Мартири со своите автомобили, а потоа, и покрај забраната за автомобили, се упатија до плоштадот на Републиката во тој град и се обидоа да го подигнат албанското знаме на еден од најголемите јарболи.

Тој јарбол, како што пишува „La Nuova Venezia“, е резервиран за италијанската тробојка.

Овој инцидент предизвика гнев кај жителите на Портогруаро, бидејќи многу луѓе биле разбудени од бучавата, а некои повикале полиција, која интервенирала.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хороскоп за недела (10 декември)

ОВЕН Бидете јасни и гласни, но не…

За многу години: Денес се празнуваат овие…

Светиот маченик Јаков Персијанец Роден е во…

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…