Кочанчанец го сруши рекордот: Возел 5,31 промили во крвта

t

Кочанчанец го сруши рекордот во Македонија по количина на алкохол во крвта која е откриена од страна на сообраќајната полиција. Тој го возел своето возило со цели 5,31 промили, иако нашиот закон дозволува 0,5. Кочанчанецот и покрај тоа што имал десет пати повеќе алкохол во крвта го возел својот автомобил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Автобусот за Кочани остана без две гуми…

Автобус марка „мерцедес“ кој сообраќал на релација…

Нападнати полицајци во Битола, Скопје и Кочани

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.А.(43)…

Кочанчанец го сруши рекордот: Возел 5,31 промили…

Кочанчанец го сруши рекордот во Македонија по…

Страшно: Драстичен пораст на бројот на случаи…

Гинеколошкото одделение при Општата болница во Кочани…

Левица бара одговорност од МВР и ОЈО…

Политичката партија Левица бара одговорност за хоророт…