Кралицата Елизабета започна свој бизнис со кечап: Колку ќе чини едни шише од “кралскиот” кечап?

t

Британската кралица Елизабета Втора лансираше сопствен бренд на кечап, објави People.

Кечапот е „совршен за појадок или во секое време од денот“, се вели во слоганот на рекламата. Состојките се одгледуваат во замок во Норфолк, а цената на кечапот е околу 6,7 фунти по пакување.

Во Британија се верува дека кралицата е зависна од хамбургери. Сепак, според нејзиниот поранешен готвач Дарен Мекгрејди, таа претпочита плескавица непокриена, јадена со нож и вилушка и послужена без кечап.

Претходно, новинарите ги открија тајните на долговечноста на Елизабета Втора. Се наведува дека кралицата редовно вежба и се храни здраво. Затоа потрудете се да не консумирате јаглехидрати како компири и тестенини. Таа особено строго го следи ова правило навечер. / БГНЕС

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кралицата Елизабета започна свој бизнис со кечап:…

Британската кралица Елизабета Втора лансираше сопствен бренд…