Кривична за тетовец, уценувал девојка со компромитирачки фотографии и ја нападнал

t

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.Ш.(23) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“.

Во текот на февруари 2023 година, пријавениот преку социјалната мрежа Инстаграм уценувал девојка од тетовско село дека ќе објави нејзини компромитирачки фотографии доколку не ги исполни неговите барања.

Исто така, на 27.05.2023 физички ја нападнал девојката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЖАС: Тетовец ја претепал сопругата од која…

Ноќеска десетина минути по полноќ, полициски службеници…

Синдикатот на полицијата во Македонија поднесе кривична…

Денес Синдикат на Полиција во Македонија -…

Кривична пријава за скопјанецот кој запали стан…

МВР поднесе кривични пријави против две лица…

Кривична пријава за насилник од Битола, одреден…

Криминалистичката полиција при СВР Битола до Основното…