Кривична против шестмина тетовчани, силувале малолетничка

t

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 18-годишниот Д.К., 20-годишниот Д.К., 18-годишниот Н.Б., 18-годишниот М.З. и двајца малолетници, сите од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување на дете кое не наполнило 15 години“, извести МВР.

Пријавените, во текот на јуни 2023 извршиле обљуба врз малолетничка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апелација го врати случајот за пожарот во…

Се враќа на повторно судење дел од…

ПУКАЊЕ ВО ТЕТОВО! Четири лица се повредени

На 04.05.2024 година околу 19:30 часот полициски…

Жител на Тетово остана и без 21.000…

СВР Тетово информира дека жител на тетовскиот…

Тетовец му се заканувал на полицаец преку…

Жител на Тетово му се заканувал на…