Криминалци на секој чекор: Ограбена бензинска пумпа во Чаир

t

На 26.09.2022 во 02.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на ул.„Кемал Сејфула“ две лица со закана кон вработениот одзеле пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, известуваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чаирчанец ја нападнал вонбрачната партнерка со тврд…

Деветнаесетгодишна девојка пријавила дека пред три дена…

30-дневен притвор за едно лице по обидот…

На 23.02.2024 СВР Скопје до ОЈО Скопје…

Нападнати ученици во Чаир

На 08.02.2024 во 18:24 часот во СВР…

Пукање во Чаир – возач бегајќи, удрил…

Полициски службеници синоќа испукале два куршума во…