Курсна листа на НБРМ: Колку чинат валутите денес?

t

Според средната курсна листа на НБРМ, еврото денеска изнесува 61.5560 денари, а американскиот долар чини 56.8384 денари. Британската фунта изнесува 74.1907 денари.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НБРМ потврди: Годинава ќе има намален економски…

Од Европската инвестициона банка стигнаа позитивни најави…

Руската рубља повторно се врати на курсната…

Македонија се подготвува за евентуално тргување со…

Пендаровски: НБРМ води стабилна монетарна политика –…

Изминативе две години, поради пандемијата, а сега…

Курсна листа на НБРМ: Еве колку чинат…

Според средната курсна листа на НБРМ, еврото…

Курсна листа на НБРМ: Колку чинат валутите…

Според средната курсна листа на НБРМ, еврото…