Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

t

Според курсната листа на НБРМ, средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а на американскиот долар 57.4174 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.1558 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото…

Според курсната листа на НБРМ, средниот курс…

За многу години: Денеска се празнува Преподобен…

Роден е во Нурсиската област во Италија,…

(Фото) Македонија сака ракомет: Салата полна, „Комити“…

Вардар успеа да го добие дерби натпреварот…

Метео: Облачно време, попладне пороен дожд и…

Времето денеска ќе биде променливо облачно со…

Вака прави НАРОД: Над 600.000 демонстранти на…

Над 600.000 демонстранти маршираат против најавената судска…