Курсна листа на НБРМ: Eве колку чини еврото денес

t

Според курсната листа на НБРМ за 15. април, средниот курс на еврото во однос на денарот е 61.6340, курсот на на американскиот долар е 56.6593 денари, а на британската фунта 74.3394 денари.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Богоевски: Можно е да ги запреме преговорите…

Ваквите ставови на господинот Јовановски ми сугерираат…

Полјански кон Њујорк Тајмс: Азовците се предадоа…

Милитантите на националистичкиот баталјон Азов (против чии…

СПМ не се откажува: Да се направи…

Сметаме дека загинатите бранители во независна Македонија…

ДНР: Украински војници го положија оружјето и…

Петнаесет украински војници доброволно го положија оружјето…

Ако Македонија не знае, Бугарија знае како:…

Во Кресна е отворена фото-документарна изложба посветена…