Курсна листа на НБРМ: Eве колку чини еврото денес

t

Според курсната листа на НБРМ за 15. април, средниот курс на еврото во однос на денарот е 61.6340, курсот на на американскиот долар е 56.6593 денари, а на британската фунта 74.3394 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тајмс оф Израел: Иран го напаѓа Израел…

Иран лансираше десетици беспилотни летала камикази кон…

(Видео) Пендаровски: Мицкоски се плаши да не…

Пендаровски му одговори на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,…

Груби: Гласовите на ДУИ во вториот круг…

Артан Груби во интервју на ТВ Сител…

Хорор свадба во Узбекистан: Затруени се 53…

На свадба во регионот Бухара во Узбекистан…

Службеник на италијанската влада му доставувал расипано…

Неименуван функционер на италијанското Министерство за образование…