Објавено на:

Курти во САД побара американскиот камп Бондстил да стане постојана воена база

t

Курти во САД побара американскиот камп Бондстил да стане постојана воена база.

Албин Курти побара воениот камп на американските членови на КФОР Бондстил да стане постојана американска воена база на Косово.


Курти рече дека за време на неговата посета на Соединетите држави имал средби со високи функционери со цел Косово и САД да бидат што посилни и посветени на заедничките вредности и приоритети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Косово може да придонесе за подобра ЕУ,…

Косовскиот премиер Албин Курти на денешната средба со министерката…

Кој сака војна на Балканот? Вулин: На…

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин денеска…

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…

Курти демантира: Не сум ветил визна либерализација,…

Косовскиот премиер Албин Курти вели дека за…

НОВА ВОЈНА НА БАЛКАНОТ?! Вучиќ: Приштина планира…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва во…