Кучиња скитници касале луѓе во повеќе македонски градови, повредено е и дете

t

На 03.02.2023 во 19.25 часот во СВР Велес, П.Ѓ.(56) од Велес пријавил дека на ул.„Благој Ѓорев“ бил каснат од куче скитник.

На 03.02.2023 во СВР Тетово, Н.И.(37) од с.Гајре, тетовско, пријавила дека со село Гајре нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

На 03.02.2023 во 13.00 часот во СВР Битола, К.А.(56) од Битола пријавил дека на ул.„Филип Втори Македонски“ во Битола, бил каснат од куче скитник.

На 03.02.2023 во 12.40 часот во СВР Тетово, В.И.(67) од Тетово пријавил дека на ул.„Благоја Тоска“ во Тетово бил каснат од куче скитник.

На 0З.02.2023 во 14.25 часот во СВР Тетово, З.К.(56) од Тетово пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Тетово бил каснат од куче скитник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Здруженијата за заштита на животните ѝ предложија…

 Здруженија за заштита на животните и бројни…

Утре протест пред Влада за да се…

Утре, на 13 јануари, во 16 часот…

Градот Скопје распиша Јавен повик за избор…

Град Скопје објави Јавен повик за избор…

(Видео) За три месеци ЈП Лајка третирало…

Директорот на ЈП Лајка, Воислав Димитровски, на…

Глутница бездомни кучиња секојдневно напаѓа луѓе околу…

Жителите на Тетово деновиве со страв поминуваат…