Објавено на:

Лавров “ја попари” Грција: Со години вршите терор врз Македонците и Македонија, сега ќе не’ учите на демократија

t

Сергеј Лавров и одржа лекција по демократија на република Атина!Самонаречената “Лулка на демократијата“! – пишува МКД Пресс ЕУ

Лавров ја нападна Атина за хипокризија и и го посочи примерот со Македонија и Македонски Народ!


И плесна во лице дека Атина не е земја која може да се повикува на човекови права, затоа што самата не ги почитува, посебно во односот со МАКЕДОНЦИТЕ кои се обесправени и дискриминирани во делот под окупација на Атина каде што се ендопи, т.е. автохтон народ а освен тоа Атина ја тероризира Република Македонија и нејзиното население, до тој степен што ја принуди да си го смени и сопственото име во понижувачки договор кој ги репресира Македонците во сопствената земја до степен на угнетување и суспензија на елементарни човекови права!!Значи да повториме “грк” не е нација “грк” е професија!

п.с.Честит Свети Георги Победоносец утрешен и нас и ним кој ја примија верата од Македонците и го ставија на својот државен грб – пишуваат од МКД Пресс ЕУ.

Нема официјална потврда дали изјавата цитирана од порталот МКД Пресс ЕУ автентична и вистинита.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Познат е новиот ковид биланс, бројот на…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Средба на Пендаровски со претседателот на Европскиот…

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со…

Левица: Во 19:00 часот се гледаме пред…

,,СОГРАЃАНИ, ПАТРИОТИ, МАКЕДОНЦИ - ПРОТЕСТИТЕ ЗА ОДБРАНА…

Арсовска ги испрати средношколците кои ќе учествуваат…

За прв пат македонски тим на средношколци…

Се плашат од народот? Францускиот предлог денеска…

Францускиот предлог нема да се најде на…