Објавено на:

Лазаров: Играчите потфрлија, не можевме да ги преброиме гpeшките

t

По поразот во Дебрецин во име на националниот тим зборуваше селекторот Кирил Лазаров, кој истакна дека некои играчи одиграле далеку под ниво и не смее да си дозволат такви работи кога го носат дресот на Македонија.

„Сами забележавте дека не можеме да ги преброиме грешките кои ги направивме. Бев немоќен како и да реагирам затоа што работите се случуваа како на филм и играчот од типот кои играат во клубови и каде имаат коректни улоги, што играат ЛШ, Бундеслига не смее да си дозволат такво нешто. Без разлика дали е добра стратегијата или не е, или си играч или не си, ние сме тука да ги подготвиме сите, меѓутоа тие се тие што одлучуваат на самиот терен. Дојде до еден психолошки блок во кој бевме немоќни. Видикот и перцепцијата на цел терен се намали и едноставно не знаевме што правиме. Очигледно е дека се има голем притисок, откако не тргна работата добро се вративме, но потоа пак паднавме. Евидентно е дека треба да учиме уште многу и да работиме“, изјави Лазаров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска најавува модернизација на АРМ: Ќе се…

Министерката за одбрана Славјанка Петровска најави набавка…

Најчевска: Мнозинството етнички Албанци не ја признаваат…

Се уште е актуелна темата за исвиркувањето…

Петровска повтори: Донацијата во Украина не ја…

Тенковите кои се дел од трите одлуки…

Иселениците ќе можат да ги запишаат новородените…

Македонските иселеници во матичната книга на родените…

СДСМ: Препораките на комисијата се според принципот…

Препораките на мешовитата комисија за историски прашања се на принцип…