Објавено на:

ЛГБТ ќе ги спасува од Русија: Бајден назначи ЛГБТ активист на висока позиција во Министерството за енергетика

t

Американскиот претседател Џо Бајден го именуваше Сем Бринтон на висока позиција во Министерството за енергетика, со што тој стана првиот службеник на американската влада кој се изјаснува како родово неутрална личност. Позицијата што ќе ја врши се фокусира на чувањето гориво и отпад во канцеларијата за нуклеарна енергија.

Бринтон не е посветен само на нуклеарниот отпад, тој е и ЛГБТ активист и дрег-изведувач кој обожава долги фустани и високи потпетици. Јаките кармини во комбинација со мустаќите се еден од неговите заштитни знаци, па не поминува незабележан на ниту еден настан.

Да, знам дека нема да биде лесно. Да, разбирам дека ова е голем предизвик. Да, можам да го прифатам, вели Бринтон за својата нова работа.

На страна неговата „гласна“ појава и тестирање на границите на толеранцијата, Бринтон има две дипломи од Институтот за технологија во Масачусетс (МИТ).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хулигани претепале новинарка, а тепале и ЛГБТ…

Уредничката на „Е-трафика“, Вања Стокиќ вечерва била…

Скопјанец нападнал и грубо навредувал припадник на…

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна…

ЕУ изрази жалење што Руската Дума донесе…

Европската унија изрази жалење за усвојувањето од…

Драконски казни за непочитување: Русија забрани промовирање…

Државната дума едногласно усвои пакет закони со…

Русија забранува пропагирање на ЛГБТ во јавноста!

Државната дума, долниот дом на рускиот парламент,…