Објавено на:

Леброн најави пензија: Не ми остана уште многу време!

t

Американскиот кошаркар Леброн Џејмс игра одлично и оваа сезона, иако има 39 години, но се поставува прашањето уште колку време ќе го гледаме на паркетот во НБА-лигата.

Новинарите го прашаа „кралот“ дали планира да се пензионира, а тој кажа дека крајот е блиску, иако не знае кога точно ќе се повлече од кошарката.

„Уште колку долго ќе играме? Нема да биде уште долго. Блиску сум до крајот. Не знам кога ќе се пензионирам, но немам многу време“, кажа Леброн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„НЕ МОЖАМ ДА ПОВЕРУВАМ, ЦЕЛОСНО СУМ ВО…

Двегодишната Данка Илиќ е убиена соопшти денеска…

Ова е местото каде што е усмртена…

Според известувачите на „Блиц“ од местото на…

Први ФОТОГРАФИИ од депонијата каде што МОНСТРУМИТЕ…

Осомничените за убиството на девојченцето од Бор,…

Во недела е Благовец, дознајте што што…

Празникот Свето Благовештение се вбројува во постојаните…

Молчеле со денови, но ги издадоа трагите…

Двајца работници во српски „Водовод“, го фрлиле…