Левица поднесува Предлог – закон за драстично намалување на патарините

t

Пратениците на Левица денес ќе поднесат предлог-закон за драстично намалување на цената на патарините во земјава, објави димитар Апасиев , лидерот на партијата.

Левица денеска објави и дека партијата ќе поднесе иницијатива за укинување на двојазичноста на полициските униформи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица ќе поднесе интерпелација: „Гаши го прекрши…

Гаши го прекрши Уставот и ја погази секуларноста - Левица ќе поднесе интерпелација, соопштија од партијата. - Во Собранието…

Левица: Уапсени моќници со дрога блиски до…

УАПСЕНИ МОЌНИЦИ СО ДРОГА, БЛИСКИ ДО МАКСИМ…

(Видео) Исмаил до Мицевски: Ви предложивме „Македонска…

Да ви укажам благодарност за тоа што…

Омразата, бализмот и вандализмот не водат кон…

Знамето на Република Македонија - запалено од…

Најавените инвестиции во енергетиката: ветар во едрата…

Уште не седнат во фотелјата, следејќи го…