Објавено на:

Лоциран е авионот кој се урна во близина на Загреб: Едно лице загина, три се повредени

t

Пожарникарите го пронајдоа авионот што денеска се урна во близина на Загреб. Според неофицијални информации, едно лице загинало, а три се повредени.

На местото веднаш биле испратени бројни спасувачки и медицински екипи. Подигнати се и дронови, се прават обиди да се стигне до местото на несреќата.

Владимир Кинѓерски, директор на аеродромот Лучко, за хрватските портали потврдил дека потрагата е во тек.

– Во моментов имаме потрага – кратко рече и го заврши разговорот.

Авионот кој се користел за скокови со падобран е лоциран, а во моментов се пристапува кон жртвите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маж се поли со бензин и се…

Маж се поли со бензин и се…

Лоциран е авионот кој се урна во…

Пожарникарите го пронајдоа авионот што денеска се…

Се урна авион во близина на Загреб

Авион се урнал во саботата попладне во…

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА, повеќемина се повредени при…

Едно лице загина, а други се повредени…

Нов инцидент со „Боинг“ – Авионот итно…

Од авионот на „Делта ерлајнс“ се „одвои“…