Објавено на:

Луганск обвинува: Украина планира да не’ гаѓа со “Точка-У” – ќе загинат цивили

t

Украинските војници во сабота би можеле да го погодат Луганск со помош на „Точка-У“, соопшти Министерството за внатрешни работи на Народна Република Луганск.

Одделот соопшти дека терористите на чело со Службата за безбедност на Украина ги повикуваат граѓаните да се соберат на митинг, по што ќе бидат истрелани ракети.


Засега нема реакција од Украинска страна на ваквите обвинувања на властите во Луганск.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се…

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се…

(Видео) “Слава на Русија”: Заробени украински војници…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Италија предлага “Киев да се седне на…

Италија, Унгарија и Кипар предлагаат последното коминике…

Русија потврди: Во воздушен напад бил погоден…

Руските војници отвораат два морски коридори за…

Кулеба: Украинските власти “сонуваат” за гемранските тенкови…

Украинските власти „сонуваат“ за германски тенкови „Леопард“,…