Лукаревска: Во моментов сите кадри ни се потребни

t

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска ги повика сите членови на СДСМ да се приклучат на партијата и дека во моментов сите им се потребни и дека вратите се отворени.

-Во новиот избор на Централниот одбор ќе има различни луѓе од општеството, добро познати на јавноста. Обединувачкиот момент е тој кој ќе биде главниот предзнак на овој состанок на ЦО. Сметам дека со еден ваков тим, освежен, напреден, силно оперативен, ќе постигнуваме следни резултати. За кадровите во владиниот кабинет ќе се разговара на следниот ЦО кој ќе биде по новогодишните празници. Заеднички сите ќе ги носиме многу битни сензитивни одлуки за државата, изјави Лукаревска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каевски: Неучество во техничка Влада на ВМРО-ДПМНЕ,…

Евентуално неучество на ВМРО-ДПМНЕ во техничката Влада…

СДСМ: Џафери е добро решение за технички…

Сметаме дека Талат Џафери е соодветно и…

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и…

Од СДСМ порачуваат Христијан Мицкоски да не…

Се очeкува Јован Митрески да биде предложен…

Неофицијално се дознава дека на овој состанок…

Ковачевски ќе биде носител на пратеничка листа…

Премиерот Ковачевски вечерва во интервју за "360"…