Објавено на:

Лукашенко за смртта на Пригожин: „Тој никогаш не побара од мене безбедносни гаранции“

t

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, изјави дека Евгениј Пригожин никогаш не побарал од него безбедносни гаранции, пренесува Белта.

Да потсетиме, авионот во кој наводно се наоѓал лидерот на „Вагнер“ се урна во вторникот во регионот Твер.

Од 10-те луѓе во авионот, никој не преживеа.

Пригожин бил на списокот на патници во авионот, но засега нема потврда дека неговото тело е идентификувано.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Марија, мајката на убиеното дете Александар…

„Нефункционалните институции ми го убија детето. Мојот…

Лукашенко: Западот се подготвува да го пушти…

Белорускиот претседател рече дека Америка стои позади…

Лукашенко: Настаните во Украина се само почеток

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко изјавил дека…

Лукашенко: Не се сомневам дека Русите, како…

Честитки до рускиот лидер Владимир Путин за…

Лукашенко испрати порака до генералниот секретар на…

Белорускиот претседател Александар Лукашенко испрати порака до…