Објавено на:

Маж е приведен во иранскиот конзулат во Париз

t

Полицијата во Париз соопшти дека привела маж во иранскиот конзулат, откако претходно добила дојава дека сомнително лице кое најверојатно носело граната и елек со експлозив се наоѓа во објектот.

Претставник на париската полиција изјави дека полицајците го потврдуваат идентитетот на човекот и се обидуваат да утврдат дали навистина со себе има оружје.

Мотивите на лицето не се јасни. За сега не е пријавена експлозија, рече официјалниот претставник.

Инцидентот се случува во време на зголемени тензии на Блискиот Исток.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРАВО! Мила Рељиќ ќе ја претставува Македонија…

Maкедонската таеквондистка Мила Рељиќ освои златен медал и стана…

Бугарин, Украинец и Германец уапсени за морничавиот…

Бугарин и уште две лица се приведени…

Kовчези со натпис „француски војници од Украина“…

Пет ковчези со натпис „француски војници од…

Улица во Париз ќе го носи името…

Париските власти денеска едногласно ја усвоија идејата…

Tројца Бугари осомничени за сквернавење на споменик…

Три лица од Бугарија се осомничени за…