Маж од Делчево доби кривична пријава за коментар на Фејсбук

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против З.Ѓ.(47) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Пријавениот, на 07.10.2023 на социјална мрежа објавил коментар со кој ширел омраза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Делчево: Силувано 15-годишно девојче!

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица…

Тужба против Фејсбук и Инстаграм поради „овозможување“…

Платформите на Марк Цукерберг се „почва за…

Маж од Делчево доби кривична пријава за…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе…

(Фото-галерија) МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ: Мелани Трајковска избрана за…

17-годишната Мелани Трајковска од Делчево годинава ја…

Синдикатот на полицијата во Македонија поднесе кривична…

Денес Синдикат на Полиција во Македонија -…