Маж од Косово приведен на охридски аеродром, ова е причината

t

На 28.09.2022 во 00:10 часот во СВР Охрид е задржан косовскиот државјанин Х.Б.(30), кој претходно од полициски службеници од Полициската станица за граничен премин аеродром „Св.Апостол“ Охрид бил лишен од слобода, поради сторено кривично дело „фалсификување на патна исправа“.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скандалот со Онишченко ја нарушува нашата репутација,…

Скандалот со македонското државјанство на Украинецот Александар…

Радев се жали: Наместо европска солидарност Бугарија…

Владата на холандскиот премиер Марк Руте на…

Естонија купува американски ХИМАРС!

Естонија, земја-членка на НАТО, која граничи со…

За 29% зголемено производство на струја на…

АД ЕСМ соопшти дека за 11-те месеци…

Чудно но вистинито: Лишен од слобода жител…

Денеска (03.12.2022) во периодот од 05.00 до…