Маж од Неготино фатен со кокаин во училишен двор!

t

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(33) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“.

На  02.08.2022 во двор на подрачното основно училиште во село Пепелиште, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маж од Неготино фатен со кокаин во…

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(33)…

Хорор во Скопје: Маж се обидел да…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…

Приведена наставничка од Неготино по пријава е…

Наставничка од Неготино била приведена вчера попладне,…

Приведени за злосторничко здружување, даночно затајување и…

Врз основа на досегашните предистражни дејствија и…