Маж од Тополница се зacтpeлал со пyшka во ногата

t

На 06.01.2022 во 12.45 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Тополница, општина Македонски Брод со повреди од огнено оружје се здобил М.М.(41) од с.Тополница. Екипа од Полициската станица Македонски Брод излегла на местото и било констатирано дека околу 12.10 часот во атар на с.Тополница, М.М. со неговата пушка марка „Бајкал ИЖ-18 -ЕМ-М“, што ја поседувал со дозвола, испукал куршум и си нанел повреда на ногата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јеменските Хути запленија брод поврзан со Израел

Тел Авив тврди дека рацијата на товарниот…

Крстаречки брод со 206 патници заринка кај…

Крстаречки брод со 206 патници и членови…

Првиот брод исплови од Мариупол

Откако руските сили го окупираа Мариупол по…

Најмалку 11 лица загинаа при превртување на…

Најмалку 11 лица загинаа при превртување на…

Нема милост во војна? Русите разнесоа цел…

Руската армија го спречи обидот за евакуација…