Објавено на:

Маж почина чекајќи во ред да купи масло за јадење во Бугарија

t

Чекајќи во редица за да купи масло за јадење во продавница, седумдесет и четиригодишен маж загина во Бургас, јавуваат медиумите во Бугарија.

Тој загинал додека чекал во редица за масло во еден од поголемите маркети во комплексот каде маслото било на промоцијата. Според информациите од Бугарија, човекот по долго чекање, починал покрај палетите со овој производ. Брза помош пристигнала на местото на настанот, но, за жал, само констатирала смрт. Потрошувачите објавија и видео на социјалните мрежи од луѓе кои трчаат до продавницата, за да ја искористат промоцијата.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

70 протерани дипломати од руската амбасада во…

Два авиони на Руската Федерација денеска во…

Мала група Бугари протестираа пред француската амбасада…

Додека во Македонија река од народ протестираше…

Бориславова: Во Бугарија има политичари кои земаат…

Бугарските безбедносни служби имаат информации дека нашите…

Грчки “Катимерини” ја сожали Бугарија: Земјата е…

Нашиот сосед Бугарија е заглавена во бескрајна…