Маж претепан од својот син, употребил и тврди предмети

t

На 09.04.2024 во 19:30 часот полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода Г.С.(43) од Кавадарци затоа што во семејниот дом физички го нападнал неговиот 69-годишен татко, при што употребил и тврди предмети.

Г.С. бил задржан во полициска станица, известен бил јавен обвинител и потоа е спроведен во здравствена установа.

По документирање на настанот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

КФОР бара од Курти да избегнува еднострани…

Командантот на КФОР, турскиот генерал Озкан Улуташ…

Лоциран е авионот кој се урна во…

Пожарникарите го пронајдоа авионот што денеска се…

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ на Google Maps преименуван…

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ или Белата палата…

Курти: Пописот во Косово е успешен

Косовскиот премиер Албин Курти го изрази своето…

Полска повикува на долгорочно вооружување на Европа

Полскиот министер за надворешни работи Радослав Сикорски…