Маж пронајден починат во викендица во дојранско

t

Во полициското одделение во Нов Дојран, вчера во 16:50 часот било пријавено дека во викендица во селото Сретеново бил пронајден починат В.З. (67).

Лекар од итната медицинска помош од Гевгелија констатирал смрт без траги на насилство, а увид на лице место извршила и екипа од ОВР Гевгелија.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден: Ова е неприфатливо, ја повикувам Русија…

„Ова е неприфатливо и ја повикувам Русија…

„МАКЕДОНИСИМО“ на Трпчески и пријателите со македонска…

Со почит кон своите корени, македонскиот пијанист…

Преку 30 луѓе кои земале плата, а…

Новата директорка на ЈП „Комунална Хигиена“ -…

Петковиќ: Изјавите на Курти дека ЗСО никогаш…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија…

АИ: Жал ни е, но стоиме на…

Организацијата за човекови права „Амнести интернешнл“ (Amnesty…