Маж пpeтепал до cмрт жена во бар во центарот на Риека

t

Тепачка во која е убиена жена се случила денеска во барот „Пин“ во центарот на Риека, јави агенцијата „Хина“, повикувајќи се на извори од Полициската управа на Приморско-горската жупанија.

Според првите податоци, во тепачката учествувале маж и жена.

Во 14.42 часот полицијата добила пријава дека во бар на Павлинскиот плоштад дошло до тепачка, како и дека е повредена една жена.

Полициски службеници, како и медицински лица излегле на местото на настанот и се обиделе да ја реанимираат повредената жена.

Полицијата засега не соопштува други детали за настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХДЗ слави победа во Хрватска

Гордан Јандроковиќ, спикерот на последниот состав на…

Хрватска има еден милион пензионери, се намалува…

Податоците од пописот за 2021 година покажаа…

Авиони над Загреб: Американската амбасада изведува вежба…

Американската амбасада во Загреб соопшти дека денеска…

Хрватска очекува поголем економски раст од просекот…

Економијата на еврозоната веќе некое време е…

Милановиќ под лупа на институциите, медиумите не…

Државната изборна комисија  на Хрватска соопшти дека…