Објавено на:

Маж ја ранил сопругата, ја убил нејзината мајка, па се самоубил

t

Две мртви лица се пронајдени во семејна куќа во атарот на градот Бјеловар, а едно е тешко повредено, соопшти бјеловарската полиција.

Денеска околу 10 часот, маж наводно ја убил мајката на неговата сопругаи со нож ја нападнал сопругата и тешко ја повредил . Потоа извршил самоубиство.

Тешко повредената жена е надвор од животна опасност, според неофицијални информации од болницата Бјеловар каде е пренесена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хрватската фудбалска федерација демантира: Само Албанците скандираа…

Хрватскиот фудбалски сојуз добил известување од УЕФА…

Сите градови во Црна Гора добија струја,…

Струјата, по масовниот прекин, постепено се враќа…

УЕФА најави казни за здруженото скандирање „У*иј…

Како што беше објавено на веб-страницата на…

Најголемото хрватско знаме во светот ќе се…

Најголемото хрватско знаме во светот пристигна и…

Поминаа повеќе од десет години откако најдобриот…