Македонија има нов министер за здравство сред светска пандемија

t

Функцијата министер за здравство му ја предадов на д-р Беким Сали. Му посакувам успех и среќа во извршувањето на функцијата. Верувам дека ќе одговори на предизвиците кои ги наметна ковид пандемијата, но и на останатите сегменти од здравството. Верувам дека и во негов фокус ќе бидат грижата за пациентите, здравствените работници и транспарентноста кон медиумите, напиша на Фејсбук, Венко Филипче.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Меџити: eден месец пред скандалот на Онкологија…

Имавме индиции дека во минатото се случила…

(Видео) Портпаролот на Бајден одбива да одговори…

На социјалните мрежи е објавена снимка од…

Американците повторно ќе мораат да носат маски…

Во САД, со почетокот на школската година…

Меџити: Ќе следат ригорозни мерки доколку се…

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска на…

СЗО: Околу 36 милиони Европејци страдаат од…

Скоро 36 милиони луѓе во европскиот регион,…