Македонија ЃП: Време е за оставки!

t

Сè уште не се смируваат страстите по натпреварот меѓу Гостивар и Македонија Ѓорче Петров, откако главниот судија Стојанче Стојанов ги оштети гостите од Скопје во завршницата од натпреварот.

Стојанов не покажа на белата точка, по еден невнимателен старт на Атимен, а потоа на спротивната страна досуди пенал за Гостивар кој беше реализиран од страна на Кехинде (1-0).

„Не е само Стојанче Стојанов виновник за ваквите ситуации во Првата македонска фудбалска лига. Марјан Ристески и оваа судиска организација на ФФМ се поголеми виновници и воедно потврдија дека се најслаби во историјата на ФФМ, без никаков авторитет. Марјан Ристески и Димитар Мечкаровски време е за оставки“, реагираат од Македонија ЃП.

https://www.facebook.com/watch/?v=738081164321968

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ванковска: Мојата цел не беше да победам,…

Кандидатот за претседател на Левица, Билјана Ванковска…

Ковачевски: Јасно е дека граѓаните не казнија…

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва порача…

Пендаровски: Резултатите не се такви какви што…

Резултатите не се такви какви што ги…

Полиција пред штабот на „Вреди“ додека ДУИ…

Кордон полицајци е распореден пред штабот на…

Битиќи: Коалицискиот капацитет ќе биде одлучувачки за…

„За вториот круг на претседателските избори клучно…