Објавено на:

Македонската репрезентативка Даниела Алексовска оди во финале на Европското ММА Првенство во Белград!

t

Македонската репрезентативка во ММА  Даниела Алексовска денеска победи во полуфиналето на Европското ММА Првенство кое се одржува во Белград, Србија.

Инаку Алексовска има богато искуство во боречките вештини но само една ММА борба во кариерата, но сепак во првата рундадоминираше и победи со „лост на раката арм бар“. 

Mакедонската ММА Федерација предводена од Претседателот Ивица Алексовски за прв пат учествува на ваков настан и утре заедно со Алексовска ќе се борат во финалето кое ќе се одржи после 14 часот.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ