Објавено на:

Македонските каратисти со три нови медали на Балканското првенство во Црна Гора

t

Вториот ден од Балканското карате првенство за сениори што се одржува во Подгорица, Црна Гора, заврши успешно.

Македонските репрезентативци Фахик ВеселиЕмил Павлов и Љупче Михајлов освоија три бронзени медали.

Вкупно за овие два дена нашата репрезентцаија освои вкупно peт бронзени медали. На Балканското настапуваат 275 каратисти со 298 натпреварувачки влезови од 13 држави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претседателката Сиљановска Давкова ќе ги прими поглаварите…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ќе ги…

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Македонскиот каратист Витомир Трајковски обезбеди финале на…

Македонскиот каратист Витомир Трајковски се пласираше денеска…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…