Македонски автобус полн со патници каменуван во Србија

t

Во Србија каменуван автобус со македонски регистарски таблички, а сторителите не се познати, пишува Алсат М.

Од таму пренесуваат дека повредени патници нема.

Случајот не бил пријавен во српската, туку во македонската полиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија нема да ги прифати резултатите од…

Министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ изјави…

Трагедија: Српска ракометарка почина во тешка сообраќајна…

Во тешка сообраќајна несреќа којашто се случи…

Србите во Косово секојдневно ја чувствуваат политиката…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија,…

Вучиќ дециден: Србија нема да гласа за…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ за српските…

Бугарско сценарио за Србија – Милановиќ: Нема…

Порака на Милановиќ до Белград: Србија вака…