Објавено на:

Макрон: Масовна копнена операција во Газа би била голема грешка

t

Францускиот престедател Емануел Макрон изјави дека било каква масовна копнена операција на Израел во Газа би била огромна грешка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Ердоган ги критикува САД бидејќи ја блокираа…

Невозможен е праведен свет со Америка во…

Израел го обвини Гутереш дека е на…

Израелскиот министер за надворешни работи Ели Коен…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

САД ставија вето: Засега нема крај на…

Синоќа, САД ставија вето на резолуцијата во…