Објавено на:

Малолетник тешко повреден при судир на “пасат” и полициска “шкода јети”

t

Четири лица, меѓу кои и еден малолетник се повредени во сообраќајка што се случила ноќеска околу полноќ Скопје на крстосница од бул.„Гоце Делчев“ и бул.„Филип Втори Македонски“ се помеѓу патничко возило „пасат“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Р.(26) од Скопје и патничко возило „шкода јети“, сопственост на МВР.

По несреќата сите учесници се пренесени во ГОБ „Св.Наум Охридски“, каде што кај малолетен сопатник од возилото „пасат“ му биле констатирани тешки телесни повреди, а на Е.Р. и сопатникот О.Р. (19) од Скопје, како и на еден полициски службеник им биле констатирани телесни повреди. Увид извршила екипа на СВР Скопје. Известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди.

Извор: МКД.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

(Фото) Шокантни слики: Како се случи сообраќајната…

Шокантни се сликите од сообраќајната несреќа на…

Малолетник истепан од лица кои ги познавал

На 04.02.2023 во 21:30 часот во СВР…