Објавено на:

Малолетник удрен со мотоцикл – со тешки повреди е пренесен во болница

t

На 02.03.2024 во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 01.03.2024 во Комплекс клиники „Мајка Тереза” бил донесен малолетник од с.Љубин, скопско, со тешки телесни повреди. Според пријавеното од неговата мајка, на 01.03.2024 околу 12.50 часот во с.Сарај, скопско, тој бил удрен од мотоцикл управуван од С.Б.(47) од Скопје. Додека, пак, според изјавата на С.Б., малолетникот сам се удрил во мотоциклот, кој му бил паркиран во селото. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот. .

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двајца возачи се повредени – излетале од…

Двајца жители на Макеоднија завршија во различни…

Бог да чува: Пациент препратен во Прилеп…

Немало кој да стави катетер на пациент…

Малолетник удрен со мотоцикл – со тешки…

На 02.03.2024 во 10.30 часот во СВР…

Голем пожар во болница на Златибор!

Локализиран е пожарот што избувна половина час…

Повредениот во експлозијата во Куманово, по укажаната…

Повредениот при пожар од експлозија на плинска…