Малолетници се степале па се изболе со ножеви кај Бит Пазар

t

Полицијата извести дека вчера околу 19.15 часот во СВР Скопје, од градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со убодни рани бил донесен 16-годишник од Скопје.

Според пријавеното, на подрачје на Полициската станица Бит Пазар, при физичка пресметка, тој бил нападнат со остар предмет од друг малолетник од Скопје. Во врска со настанот, во 21.05 часот, 17-годишник од Скопје пријавил дека на истото место и тој бил нападнат со остар предмет од истиот малолетник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Скопје се апсеа дилери, уапсени и…

Во текот на вчерашниот ден во Скопје…

Графикон: Кина целосно го презема рускиот пазар…

На графиконот се гледа како Кина целосно…

Девојка прободена со нож пронајдена на улица…

Три лица се лишени од слобода откако…

Драма во Кочани: 28-годишник пробол малолетник со…

Поднесена е кривична пријава против дваесет и…