Објавено на:

Малолетничка со трактор прегазила пешак

t

Малолетничка која возела трактор, прегазила пешак во струмичко, информираат од Струмичката полиција.

Според МВР, синоќа во 21.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на локален пат од брана „Иловица“ кон село Иловица, струмичко, трактор без регистарски ознаки, управуван од малолетничка од село Иловица, удрил во пешакот Н.К.(26) од село Иловица.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица, стои во полицискиот билтен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петмина повредени во судир на трактор и…

На 14.07.2024 во 20.30 часот во Полициската…

Малолетничка со трактор прегазила пешак

Малолетничка која возела трактор, прегазила пешак во…

Се судриле трактор и тешко моторно возило:…

Околу 11 часот на патот Берово-Делчево пријавена…

Товарно возило прегазило пешак во Пехчево

На 01.06.2024 во 07.40 часот било пријавено…

Автомобил излета од патот Охрид-Кичево, тешко повредена…

Малолетничка е тешко повредена откако вчера автомобил…