Објавено на:

Манијак во парк во Ѓорче: Допирал малолетнички и им нудел алкохол

t

На 24.05.2023 околу 16:15 часот во Полициска станица Ѓорче Петров е пријавено дека околу 15:00 часот во парк на подрачјето на Ѓорче Петров, маж на возраст од околу 60 години недолично се однесувал кон три малолетнички од Скопје.

Според пријавата, тој ги допирал и им нудел алкохол.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Манијак во парк во Ѓорче: Допирал малолетнички…

На 24.05.2023 околу 16:15 часот во Полициска…

РАСПРАВАТА ЗАВРШИ ЗА СПЕЦИЈАЛНИОТ ЗАКОН ЗА „БЕХТЕЛ…

Собранието во рамките на денешното продолжение на…

Конечно се огласија родителите на монструмот Коста:…

Мајката и таткото на Коста Кецмановиќ првпат…

На оваа плажа ќе се наплаќа 12…

На комуналното претпријатие на хрватскиот остров Крк…

Маричиќ од Љубљана: Местото на Македонија ќе…

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски…