Марихуаната тренд во Скопје: Полицијата приведе повеќе млади

t

На 07.01.2022 во 00.05 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Е.(23) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 06.01.2022 во 22.00 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.М.(33) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 06.01.2022 во 13.30 часот на подрачјето на Лисиче, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода В.П.(21) и Д.К.(19), двајцата од Скопје, затоа што кај нив биле пронајдени марихуана, дробилка и ризла. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 06.01.2022 во 20.40 часот на подрачјето на Чаир, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.А.(21) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР во Куманово: Пронајдени марихуана…

Полициски службеници од СВР Куманово вчера во…

“Од мал во бизнисот”: Малолетник продавал марихуана…

Во текот на вчерашниот ден, малолетник од…

Пронајдена марихуана, приведени двајца мажи во Штип

На 17.10.2022 во 13:20 часот на ул.„Димитар…

Жител на Муртино фатен со марихуана!

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.З.(33)…

МВР пуштена “на најјако”: Приведени млади дилери…

На 05.10.2022 околу 15.00 часот во Велес…