Објавено на:

Марej за Ѓоковиќ: Шокантно

t

Британскиот тенисер Енди Мареј изјави дека е шокиран од настаните поврзани со Новак Ѓоковиќ во Австралија.

На Ѓоковиќ му беше укината визата по неговото пристигнување во Австралија, а тој моментално се наоѓа во карантин во хотелот „Парк“ во Мелбурн, каде што го чека судење.

Некогаш првиот тенисер на планетата e изненаден од настаните.

„Ситуацијата е шокантна. Мислам дека сите се шокирани, да бидам искрен. За ова ќе кажам две работи. Првата е да се надеваме дека Новак е добро. Добро го познавам и секогаш сме имале добри односи. Се надевам дека е добро“, рече Марej, додавајќи:

„Второ, ова не е добро за тенисот и за сите вклучени во оваа ситуација. Едноставно е многу лошо“.

Мaреј моментално е во Австралија каде го чека почетокот на Австралија опен, за што доби специјална покана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Австралија им се извини на жртвите од…

Скандалот со талидомид е „едно од најтемните…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…