Објавено на:

Маск подготвен да биде домаќин на изборната дебата на претседателските кандидати во САД

t

Американскиот претприемач и милијардер Илон Маск денеска објави подготвеност да биде домаќин на изборната дебата на кандидатите за претседател на САД, која се очекува да се одржи меѓу сегашниот и поранешниот американски претседател Џозеф Бајден и Доналд Трамп, со учество на независниот кандидат Роберт Кенеди Џуниор.

„Се разбира“, напиша Маск на својот профил на социјалната мрежа X, одговарајќи на прашањето на Кенеди дали тој ќе биде домаќин на дебатата.

Маск рече и дека смета оти во предизборните дебати треба да учествува независниот претседателски кандидат на изборите во САД, Роберт Кенеди Џуниор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Опасни бетонски блокови висат од тераса, местото…

На Единствениот повикувачки бој за итни случаи…

Тивок бојкот во СДСМ

Изборот на нов лидер на СДСМ пред…

Алтернатива откри кој ќе биде министер за…

На денешниот состанок на Централното претседателство на…

(Видео) ,,Фуријата” со два гола за три…

Фудбалската репрезентација на Шпанија поведе со 2-0…

Денеска се слави Св. Еразмо Охридски, уште…

Денеска се слави Св. Еразмо Охридски. Уште…