Објавено на:

Матарела доби втор мандат во Италија

t

Италијанскиот претседател Сергио Матарела беше избран за втор мандат на заедничката седница на двата дома на италијанскиот парламент во саботата.

Пребројувањето на гласовите се пренесува на веб-страницата на Долниот дом.

Според пресметките, Матарела го поминал потребниот праг од 505 гласови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРАВО: Италија отвара Музеј на Холокаустот во…

Музеј посветен на сеќавањето на Холокаустот постои…

Арсовска на средба со италијанскиот амбасадор: Продолжуваме…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска…

Капетан во италијанската морнарица осуден на 30…

Капетан на италијанската морнарица е осуден на…

(Видео) Судир на воени авиони: Двајца пилоти…

Двајца пилоти на воената авијација загинаа во…

Криумчарите ги фрлаа децата од брод: Страшни…

Мигранти кои го преживеаја бродоломот во близина…